.

Opis

Przedszkole nr 4 "Tęcza" w Świeciu jest placówką publiczną. Organem prowadzącym jest Gmina Świecie. Przedszkole znajduje się na osiedlu Kościuszki w Świeciu. Mieści się w parterowym wolno stojącym budynku, otoczonym dużym dobrze zagospodarowanym ogrodem, wyposażonym w urządzenia i sprzęt do zabaw i zajęć ruchowych dla dzieci. Przedszkole otoczone jest dużą ilością krzewów, co stanowi swoista oazę zieleni w centrum osiedla, gdzie znajduje się placówka.

Baza lokalowa przedszkola składa się z 5 sal zabaw, 3 łazienek, biblioteki przedszkolnej, pokoju nauczycielskiego, gabinetu dyrektora i intendenta oraz pomieszczenia socjalnego dla pracowników obsługi. Dobrze wyposażone zaplecze kuchenne stwarza warunki do przygotowania posiłków dla dzieci (śniadanie, obiad, podwieczorek).

Sale dla dzieci są przestrzenne, funkcjonalne, przytulne i bezpiecznie urządzone, wyposażone w różne pomoce dydaktyczne, zabawki, kąciki zainteresowań i sprzęt do zabaw i gier oraz nowoczesny sprzęt audiowizualny. Pomoce i zabawki dostosowane są do wieku i potrzeb dzieci. Ich różnorodność pod względem tematycznym pozwala na indywidualny rozwój dziecka zgodny z jego zainteresowaniami oraz realizację programów dopuszczonych do użytku przedszkolnego. Wszystkie pomieszczenia w przedszkolu spełniają normy BHP i są łatwe w utrzymaniu higieny.

Do przedszkola może uczęszczać 125 dzieci w wieku 3-7 lat. Wychowankowie podzieleni są na 5 grup:

* Grupa I "Biedronki"

* Grupa II "Motyle"

* Grupa III "Pszczółki"

* Grupa IV "Słoneczka"

* Grupa V "Kropelki"

Dziecko może przebywać w przedszkolu do wyboru przez rodziców 9 lub 10 godzin dziennie.